» معرفی جزیره کیش و حاذبه ها

معرفی جزیره کیش و حاذبه ها

تیم ای کم مثل از ماهیان آب شور و شیرین , خزندگان و طیوران نادر کشور‌ایران و دنیا , پستانداران کوچک و حیوان‌ها تاکسیدرمی شده در جوار کنار دریا شمال شرقی جزیره کیش موجود است که به گروه شگفتی های دنیا آفرینش یا این که آکواریوم پر اسم و رسم است . اول آکواریوم 50000 لیتری اختصاصی کوسه ها و ماهیان بزرگ خلیج عجم و آکواریوم 20000 لیتری ماهیان آب شیرین در‌این این شرکت ایجاد شده است . شیوه دیگر لذت بردن از تماشای ماهیان رنگارنگ , به جز غواصی بازدید از این مکان است .


قنات ها , کانالهای آبی‌رنگ میباشند , مضاعف قشنگ که معماری آن یگانه ایرانیان است و برای رساندن آبهای سفره ذیل زمینی بر روی تراز زمین با تعدد چاههایی که حفاری می شده قابلیت پذیر بوده است . قنات ها در پایاب با شیب تند و با استعمال از تعداد متعددی پلکان به مرحله پایین زمین می رسند . قنات پایاب کیش هم از همین مثال بوده و قدمتی بیشتراز دو هزار سال آب گوارا , زلال و خنکی را به ما کادو می‌دهد , این قنات یک کدام از جاذبه های توریسم در جزیره کیش بوده که علاقمندان به مورخ آب و آب پاشی می توانند از آن بازدید به فعالیت آورند . در نزدیکی این پایاب انبوهی از درختان سبز قرار گرفته و سرسبزی خاصی به محل داده است و این پاراگراف را در ذهن تداعی مینماید که هر جا آب است آبادانی هم است . قنات پایاب هم در سال‌های اخیر با سنگ‌های مرجانی و به نحو زیبایی نوسازی شده‌است و امکاناتی هم ازقبیل چایخانه و رستوران درنظرگرفته شده که با غذاهای سنتی از مسافران پذیرایی می نماید .
جزیره کیش یک بی آبی کوچک زیرا کشتی نشسته در آب های گرم و کم عمق خلیج عجم است , خرده اقلیم ها ( میکرو کلیمای ) کیش به شدت در سلطه پدیده های ناشی از بستر بزرگ آبی رنگ است که دامنه ی نوسان تغییرات دمای شبانه روزی آن در روزها سال بسیارکم است . فشار بخار آب جزیره در بیشتر روزها سال غالباً در حدی زیاد بالا اسـت ( رطوبت نسبی 50 – 60 درصد ) . اختلاف دمای میانگین روزمره جزیره در زمان سال کم خیس از 9 – 10 مرتبه است و سقوط دما هیچوقت درتوان یخ بندان یا این که صفر نیست . براساس داده های هواشناسی میزان میانگین رطوبت در هر کیلوگرم هوای گرم و کم آب جزیره در دی ماه 15 گرم و تیرماه حدود 25 گرم است . هوای کیش در ماه های مهر تا فروددین ماه , دارنده گرمای ملایم ومطبوع است ودر این مسافت ی وقتی جزیره در موقعیت زیست محیطی مناسب قرار دارد . از اردیبهشت ماه تا مهر هوای کیش گرم و شرجی و میانگین دمای روزمره جزیره درین ماه ها تقریباً در حدود نیز است . در اردیبهشت ماه زیرا آب دریا هنوز سرد و رطوبت نسبی پائین است هوای کیش تقریباً کم آب و باد آن ملایم , خنک و باد‌ملایم وار بوده و در مجموع هوای آن بهاری و لطیف و وضعیت زیست محیطی آن فراوان مناسب است . تفاوت دما در بین گرم ترین و سردترین ماه کیش حدود 16 رتبه است .

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  روانشناس ایرانی در لندن   |   آشپزخانه صنعتی   |   نمایندگی پکیج بوتان شیراز   |   ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده